Close

„Anapilin, arba Kvailybės gravitacija“

12
Nov
18:00 - SPEKTAKLIAI

„Anapilin, arba Kvailybės gravitacija“ –  viena naujausių dramaturgo pjesių. Tai istorija apie globos namų gyventojus,  kurie kartas nuo karto susirenka prie parko suolelio pasigrožėti saulėlydžiu ir papostringauti apie tai, kas jų dar laukia, apie būtį ir nebūtį.

Kiekvienas spektaklio veikėjas  ieško egzistencinės gyvenimo prasmės. Vieni mėgina įprasminti gyvenimą ieškodami tiesos, kiti įrodinėdami, kad ją surado.  Save vadindami „galadieniais“ mirtininkais, jie bando rasti atsakymus į klausimus: „Ką mes veikiam, po galais?“ „ Kam reikalingas žmogaus gyvenimas, sau ar kitiems?“, „Kokia jo prasmė?“. O gal žmogui reikia tik gyvybingumo, gebėjimo atpažinti, kur čia apgaulė, kur melas, panašus į meną, ir kur atvirkščiai…

Egzistencinės prasmės ieško:  Vaclovas Bartkus – Leitis – buvęs gydytojas, dabar pacientas ir čia atsiradusio „galadienių“ būrelio vadovas, Antanas Nekrašius/Remigijus Macas – Stiklakis – senosios kartos inteligentas, Donatas ŽilinskasVandalas – taip save vadinantis laisvūnas, Julija KneitienėDigma – vėlokai pradėjusi ieškoti gyvenimo prasmės, Alvydas JaramavičiusŽlibinas – pasiligojęs daugkartinis ringo nugalėtojas, Kristina SutkienėNora/Leonora – ezoterinių vaizdinių apsėsta moteris ir Aistė Korkadinovaitė – Šiaudkulienė Laima – jauniausia būrelio narė.

„Anapilin arba Kvailybės gravitacija“ – pirmasis režisieriaus Donato Žilinsko pastatytas spektaklis Telšių Žemaitės dramos teatre.  Kartu su režisieriumi,   pirmąjį   – Stiklakio vaidmenį  teatre sukūrė Remigijus Macas.