Close

Norėčiau būt paparčio žiedu

6
Dec
18:00 - SPEKTAKLIAI

Kauno šokio teatras AURA

„Norėčiau būt paparčio žiedu“ (chor. Bea Debrabant, Prancūzija)

Choreografė: Bea Debrabant (Prancūzija)

Šviesų dailininkas – Vladimiras Šerstabojevas

Kostiumų dailininkė: Kristina Čyžiūtė

Šoka tarptautinė šokio teatro „Aura“ trupė: Blake Seidel (JAV), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Erik Zarcone (Italija), Evgenii Kalachev (Rusija), Jasper Narvaez (Filipinai), Julija Mintautė (Lietuva), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Mei Chen (Kinija).

Trukmė – 40 min.

Premjera – 2018 m. kovo 20 d. Kaune

 

Kantriai įsikibę į žemę šaknimis auga medžiai. Pažaboti gamtos stichijas reikia laiko, prisitaikymas prie aplinkos lėtas ir meditatyvus. Šis gamtos įkvėptas spektaklis – apie medžius, arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo.

 

APIE CHOREOGRAFĘ

Bea Debrabant gimė 1985 m. Aurillac mieste, Prancūzijoje. Baigė šokio akademiją, profesionaliai užsiiminėjo atletika, studijavo fizinį lavinimą Mokslo, sporto ir technologijų akademijoje. Choreografė mokėsi muzikos mokykloje, muzikuoja fleita ir būgnais. Interesus muzikai ir sportui Bea sujungė šokyje, kuris dėl  šios netikėtos disciplinų sintezės peržengia tradicinio šokio ribas. Menininkė  įvaldžiusi skirtingus šokio stilius: šiuolaikinis šokio, hip hop‘as, baletas ir jazz‘as. Siekdama vystyti  asmeninį ir unikalų šokio žodyną, choreografė visą laiką instinktyviai eksperimentuoja ir žaidžia su judesiu. Jos kūryboje susipina energijos, stabilumo / nestabilumo paieškos, Tai chi filosofija,  o gyvybės įneša gestas per muziką.

Bea Debrabant šešerius metus dirbo tarp Prancūzijos ir JAV  kaip choreografė, šokėja ir mokytoja,  keletą metų asistavo amerikiečių choreografui Vendetta Mathea. Jos biografijoje trys savarankiški projektai: 2009 m. solo pavadinimu “ Parachutes ending“,  2010 m. kvartetas „Avec ou sans“, 2011 m. duetas “Matiere Androgyne“.

2013 m. Bea persikėlė į Belgiją ir įsikūrė Briuselyje, čia sutiko slovakų choreografą Anton Lachky. 2015 m. prisijungė prie brazilų choreografo Richard‘o Ambrosio kompanijos „Untamed productions“, sukūrė savo solo « Esperanza ». 2015 m. ji šoko Hip hop trupėse Prancūzijoje. 2017 m. choreografo Leif Firnaher asistentė, šokėja spektaklyje „Sarambi“ Paragvajuje.