Telšių Žemaitės dramos teatras laimėjo LKM  Istorinės atminties  iniciatyvas įgyvendinantį projektą „Spektaklis pagal V. Mačernio poeziją, laiškus, amžininkų prisiminimus „KARŪNA POETUI“, skirtas Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms“. Spektaklio režisierė ir projekto vadovė Laimutė Pocevičienė. Spektaklyje  vaidins vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ aktoriai bei bičiuliai profesionalūs aktoriai Virginija Kochanskytė, Fausta Semionovaitė, Mantas Barvičius. Spektaklyje skambės S.Petreikio ir V.Neugasimovo muzika, scenografiją kurs Tomas Lekavičius. .

Spektakliu siunčiama žinutė, kad Vytautas Mačernis yra aktualus, gyvas ir savas tarp XXI a.  facebook(ų), instagram(ų), whatspp(ų)  jaunimo , nes jiems taip pat artima vienatvė ir gyvenimo prasmės ieškojimas. Spektakliais norima įkvėpti pažinimo troškulio, kultūros, meno, poezijos, filosofijos akiračių ilgesio, pasiųsti žinutę, kad kiekvienas jaunas žmogus turi galimybę ugdyti  ir atrasti save, jei turės noro ir atkaklumo.

 Atlikti  paruošiamieji darbai :  sudaryta kūrybinė ir organizacinė komanda, sudarytos sutartys su atlikėjais, aptarti scenarijaus ir scenografijos, reklaminės produkcijos  sukūrimo  darbai. Po karantino turėtų prasidėti spektaklio kūrimas. Spektaklis turėtų rampos šviesą išvysti birželio mėnesį.