Kultūros sostinės dienomis mažuosius telšiškius ir miesto svečius Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo teatro studija SAVI (režisierė Laimutė Pocevičienė) kvietė į edukacinius spektakliukus visai šeimai. Pamokėles vedė aktoriai Gabija Būtaitė, Gytis Kumža ir Eglė Simutytė.

Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 vyriausioji režisierė L. Pocevičienė atkreipė dėmesį, jog Telšiuose jau vyko didelė gausa renginių, tačiau dauguma jų buvo organizuojami suaugusiems, tad atėjo metas sukurti šventę ir mūsų mažiesiems miestelėnams bei rajono gyventojams.

„Telšių miesto erdvėse ir interjeruose jau 20 metų įkurdinami profesionalių menininkų kūriniai, įprasminantys miesto ir Žemaitijos istoriją. Tai viešosios erdvės: Masčio ežero pakrantė, tiltai, salos, kalvos, aikštės. Pasitelkę meninius ieškojimus, studija „Savi“ ir režisierė Laimutė Pocevičienė stengėsi, kad tos erdvės taptų funkcionalios, o renginiai šalia meno ženklų paryškintų, padėtų suprasti Žemaitijos sostinės istoriją, atskleistų mitus, legendas, paskatintų domėtis, miesto tapatumo ženklais, įtrauktų į kūrybinę veiklą, papuoštų mažųjų miesto gyventojų ir miesto svečių kasdienybę. Išvyniojame dovaną vaikams – tris rugpjūčio trečiadienių pavakares organizavome edukacinius spektaklius skirtingose miesto erdvėse..