Renginiai kraunami

Sausio 13- oji – mūsų tautos TRIUMFO DIENA, kupina netekimų, išgyvenimų, įtampos, vienybės  ir išsipildžiusios vilties. Būkime šią dieną  kartu. Telšių Žemaitės dramos teatro kolektyvas  siūlo jums išvynioti Dovaną – prisiminti mūsų tautos istoriją žiūrint spektaklį „Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“.

Žemaitiškas spektaklis „ Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“

„Spektaklis „Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“ – tai moters likimas, moters gyvenimas, kaip kaleidoskopas, grąžinantis į pačią vaikystę, pereinantis per visus gyvenimo etapus. Tai moters istorija, per kurią noriu perteikti savąją patirtį. Man šis projektas – tai grįžimas visom prasmėm į Telšius, labai mylimą miestą, į savo kalbą, savo šaknis. Čia kalbu tik žemaitiškai. Čia jaučiu, kad miesto gyvieji ir mirusieji vienas kitą labai saugo. Šis spektaklis – apie mūsų praeitį, dabartį ir – esu įsitikinusi – apie mūsų ateitį“, – jausmingai kalbėjo kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė

Spektaklyje  primenami sunkiausi ir tragiškiausi tautos išgyvenimo epizodai tremtyje  bei sovietmetyje. Juos pakeičia šviesūs išlikimo, gyvenimo džiaugsmo, grožio, meilės siekimo momentai. Skamba  liaudies dainos, Andriaus Kulikausko muzika, tautosakos perliukai, Viktorijos Daujotytės, Irenos Daubarienės, Romualdo Granausko, Algimanto Mikutos, Rūtos Šepetys, Juditos Vaičiūnaitės tekstai, istorinių dokumentų fragmentai. Juos profesionalia aktorine kalba, muzika, atlikimo meistriškumu į spektaklio drobę suaudžia sumanytojai ir atlikėjai: kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė, muzikantas, kompozitorius ir  dainininkas Andrius Kulikauskas, Telšių Žemaitės dramos  teatro vaikų ir jaunimo studijos “Savi“ aktoriai ir spektaklio režisierė  Laimutė Pocevičienė, scenografė Giedrė Žeimytė koncertmeisterė Valdereza Laurinavičienė, choreografė Ina Levickienė. Spektaklis Liepojos tarptautiniame festivalyje „Te un niekur citur“ tarptautinės ekspertų komisijos buvo pripažintas kaip geriausias festivalio spektaklis. X-ojo  Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ įvertintas statulėle ir nominuotas kaip ryškiausias sezono spektaklis, taip pat nominuotas už geriausią šio spektaklio režisūrą.

Spektaklį žiūrėkite čia:  https://youtu.be/k0lij5cKK7Q