Renginiai kraunami

Įkvėpti savų ir svetimų „perdegimų“ trupės „Nuepiko“ šokėjai Adrian Carlo Bibiano (Marius Paplauskas),  Marius Pinigis ir Andrius Stakelė savo spektaklyje imasi tyrinėti ir menine kūno kalba interpretuoti  „perdegimo“ reiškinį. „Kasdieną matau „perdegusius“ žmones. Kartais ir pats jaučiuosi „perdegęs“. Negana  to, savotiškas „perdegimas“ vyksta ir globalesniame politiniame bei ekologiniame lygmenyje. Žmonija labai  stipriai serga.“ – mintimis dalinasi vienas iš spektaklio kūrėjų Marius Pinigis.

Visgi, spektaklio tikslas nėra moralizuoti, o verčiau skatinti susimąstyti, nebijoti kelti prasmingus klausimus  sau: „Nors spektaklio tema yra gan plati ir tampa vis aktualesne globaliu mastu, savo kūrybiniu darbu  nesiekiame moralizuoti, o veikiau susitelkiame į save, nuolat užduodame sau klausimą: „o kur gi aš pats degu,  deginu save?“. Tai ne tik atidengia temos ir kūrybos plotus, bet ir skatina atsigręžti į savo gyvenimo būdą,  įpročius, elgesį, formuoja mūsų kūrybinio proceso darbo etiką, vertybes, tarpusavio santykius. Pristatomas  spektaklis yra veikiau savirefleksija, kuri, tikimės, taps priemone mums visiems – spektaklio kūrėjams ir  žiūrovams – sąmoningiau permąstyti „perdegimo“ temą.“ – mintimis dalinosi spektaklio autoriai. Todėl, tai  spektaklis kiekvienam nors kartą „perdegusiam“, ar negalinčiam likti abejingu aplinkos „gaisrams“.

NUEPIKO – šokio trupė iš Kauno. Pradėję savo kūrybinę kelionę 2016 metais nuo šokio spektaklio „(g)round  zero“, trupės nariai nusprendė toliau bendradarbiauti ir plėtoti savo kūrybinę veiklą skirtingomis  perspektyvomis. Spektakliai, edukacinės dirbtuvės, darbas su bendruomene, filmų ir muzikos kūryba – segmentai, per kuriuos trupės menininkai siekia plėtoti šokį ir pristatyti savo kūrybinę komandą, žinomą NUEPIKO vardu.

Idėja: šokio trupė „Nuepiko“  

Choreografija ir šokis: Adrian Carlo Bibiano (Marius Paplauskas), Marius Pinigis, Andrius Stakelė 

Muzikos kompozitorius: Andrius Stakelė 

Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas/Monika Šerstabojevaitė 

Spektaklio nuoroda: https://vimeo.com/383709722 

Apie trupę: http://dance.lt/new/db/sokio-trupe-nuepiko-2/