Renginiai kraunami

Mylimi Žemaitės dramos teatro žiūrovai, atėję į teatrą, esate laukiami, mylimi ir gerbiami mūsų svečiai…. Artėjant Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – mes ateiname į Jūsų namus. Kviečiame, šventinėmis dienomis, nuo 17.00 val. stebėti Žemaitės dramos teatro spektaklius virtualiame teatro ture! https://www.telsiuteatras.lt/360/ , (virtualiame ture nukeliavę iki scenos dešinėje pusėje spustelėję ikoną su raide „i“ pradėsite spektaklį)

Spalvingame Telšių Žemaitės dramos spektaklyje „Spalvuotu guzikieliu rožončios“ atgyja tai, kas užmiršta, bet labai artima…  Literatūros ir muzikos pagalba atveriami gimtosios – žemaitiškos – tarmės langai. Atveriami tam, kad išgirstume, kaip šiuolaikinio modernaus žmogaus lūpomis suskamba  ryškūs, kupini šilumos ir meilės , mūsų brangiųjų motinų, tėvų, senelių, prosenelių, tetų ir dėdžių, iškeliavusių Anapilin, bet išlikusių žodyje, dainoje, apeigose ir tradicijose, balsai. Spektaklio centre – našlės ir jos trijų dukterų gyvenimo akimirkos: šviesūs išlikimo, gyvenimo džiaugsmo, grožio, meilės siekimo momentai. Skamba liaudies dainos, populiarioji, bardų muzika, tautosakos perliukai, Viktorijos Daujotytės, Jono Diržininko, Onos Mileikienė Danutės Ramonaitės- Mukienės, Alekso Steponavičiaus, Eugenijaus Zabičio, Nijolės Rimkienės tekstai. Juos profesionalia aktorine kalba, muzika, atlikimo meistriškumu į  visumą lyg rožančiaus karoliukus suveria spektaklio sumanytojai ir atlikėjai: etnomuzikologė ir dainininkė Loreta Sungailienė, kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė Valiukiene, aktorius Vaidas Lengvinas, poetas ir dramaturgas Mindaugas Valiukas,  Žemaitės dramos teatro aktoriai, spektaklio režisierė  Laimutė Pocevičienė, kostiumo dailininkės Monika Vasiliauskaitė, Indrė Ročiūtė ir Dovilė Ožeraitytė.

Spektaklio transliacijos  vykdomos įgyvendinant projektą „TEATRAS IR CO’VIDEO“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Telšių rajono savivaldybė.