Renginiai kraunami

Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro premjera ,,Karūna ir smėlis“ skirta Barboros Radvilaitės 470-osioms mirties metinėms.

Spektaklio scenarijaus ašį sudaro R. Samulevičiaus drama apie Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą ,,Karūna ir smėlis”, į kurią įterpta šiek tiek vėliau parašyto J. Grušo veikalo ,,Barbora Radvilaitė“ ir modernaus R. Šerelytės romano ,,Raganos širdis“ fragmentų. LDK Renesanso istorinė realybė persipina su minėtų lietuvių autorių menine išmone ir žiūrovams pateikia dar vieną žinomos istorijos interpretaciją, kuri padeda ne tik užpildyti istoriniuose šaltiniuose atsiradusias spragas, bet ir jas kvestionuoti.

Spektaklyje perteiktas daugiau vidinis veikėjų konfliktiškumas, ,,valdančios juos nuojautos, legendomis apgaubtos XVI amžiaus vizijos“ (T. Štuopytė). Šiuo pastatymu norėta pajausti tai, kas egzistenciškai aktualu šiuolaikiniam žmogui, ir išsiveržti iš istorinių, stereotipinių mąstymo rėmų, prisiliečiant prie amžinos žmogiškojo pasaulio dualumo paslapties.

Spektaklis ,,Karūna ir smėlis“ – tai istorija, kurioje išnyksta riba tarp praeities ir dabarties, istoriškumo ir šiuolaikiškumo, ištikimybės ir išdavystės, garbės ir nuopolio, galios ir trapumo, vaistų ir nuodų , meilės ir mirties, laikinumo ir amžinybės. Ši istorija apie mus visus…