Renginiai kraunami

Žanas Anujis- prancūzų dramaturgas pjesę „Medėja“ parašė 1946 metais pagal graikų kūrėjo Euripido tragediją. Tuo metu (V a. pr. m. e) paaštrėjo materializmo ir idealizmo pasaulėžiūrų ir įdėjų kova. Euripidas medžiagą ėmė iš argonautų mito, kuris, eidamas iš lūpų į lūpas, pateko į literatūrą.  Tragedijos siužetas nesudėtingas: parsivežęs iš tolimos kolchų šalies karaliaus Ajeto dukterį Medėją, padėjusią jam laimėti aukso vilną, Jasonas meta ją ir veda Korinto karaliaus dukterį Gliaukę. Medėja griebiasi keršto, nes būdama atstumta nepajėgia prislopinti savo meilės. Veltui jos širdis alsuoja meile ir laukia šilto mylimo žodžio. Ji išdidi Helijo anūkė, negali atleisti už įžeidimą ir neatsiskaityti su savo priešais. Motinos meilė ir kerštas – didžiausias jos dvasios tragizmas.

Euripido tragedijos ir Ž. Anujo pjesėje persipina išdavystė, pavydas, kerštas, vaikžudystė, raganavimas, prieštaringumas ir daugelis kitų blogio dedamųjų.

Su šiomis dienomis sieja savijauta svetimame krašte, vienišumas ir atskirtis, bendruomenės užribio patyrimas ir iš to kylančios baimės bei priešiškumas.

Veikėjai: Medėja – I. Jestromskienė,  Auklė  –  I. Mačiulienė,  Jasonas –  P. Mylė,  Kreontas – V. Erlickis.

Choras: J. Gurauskienė, Z. Dauginienė, R. Rimkienė, V. Daugintis, J. Rutė, J. Kukšas.

Režisierius –  M. Januška

Režisieriaus asistentas – P. Mylė

Kompozitorius – S. Petreikis

Scenografas – A. Novak

Kostiumų autorė – I. Šopienė

Choralų autorius – R. Gražys

Garso režisierius – R. Tiškus

Vaizdo ir šviesų režisierius – G. Mikutis

Bilieto kaina: 6 ir 8 Eur

Bilietus į festivalio spektaklius galite įsigyti teatro kasoje arba ticketmarket.lt

Daugiau informacijos Telšių Žemaitės dramos teatro internetiniame puslapyje telsiuteatras.lt/teatradimai-2022/