Telšių Žemaitės dramos teatro šokio studija

   Vadovė choreografė INA LEVICKIENĖ

Šokio studija gimė  2010m. Jai vadovauja profesionali choreografė  Ina Petrakova Levickienė,  jau nuo 2000 dirbusi teatre ir šokusi bei kūrusi choreografiją studijai „Aglija“ , kuriai vadovavo  režisierė Laima Adomaitienė.

Ina Levickienė sukūrė įsimintinus vaidmenis studijos „Aglija“ Laimos Adomaitienės režisuotuose  spektakliuose T.Wiljamso ,,Pasmerkti namai,“ pagal K. Lukaševič ,,Gėlėse,“ spektaklyje  ,,M“, A.Čechovo ,,Meška,, Žemaitė ,,Trys Mylinčios,, pagal M. Tikkanen romaną ,,Raudonkepuraitė“, K.Abės ,,Moteris smėlynuose“. Ina Levickienė už sukurtą choreografiją spektakliams „Vargas dėl proto“( režisierius  J.Vaitkus) ir „Bėganti su vilkais“ ( režisierė L. Adomaitienė) buvo apdovanota AUKSINIU SCENOS KRYŽIUMI 2010m.

Savo sukurtoje šokio studijoje Ina Levickienė  dalinasi šokio patirtimi. Vaikai mokomi klasikinio šokio pagrindų, istorinio šokio, teatrinės raiškos ir kitų šokio stilių. Studijoje auginamas jaunas,  trapų,  norintis pažinti šokio pasaulį žmogus. Šokio studijos stiprioji pusė –  istorinis šokis. Taip 2012m.  gimė spektaklis „Aksomo klostėse- epochų šnabždesys“ (idėjos autorė ir choreografė Ina Levickienė, scenarijaus autorė ir režisierė Laimutė Pocevičienė) Tai edukacinis –teatrinis projektas. Spektaklis “Aksomo klostėse- epochų šnabždesys“-   „gyvos“ senosios muzikos, epochinių šokių ir  istorinės tiesos priartintos prie Žemaitijos dvarų  bei apipintos menine išmone sintezės produktas. Žiūrovas susipažino ne tik  su barono grafo Antano Rene šeima bei dvaru , bet ir su grafo poeto  Eugenijaus Rene eilėmis, todėl spektaklyje atrandama niša ir  Žemaitijos krikšto  600m. jubiliejui. Spektaklis autentiškų instrumentų , grakštaus šokio judesio ir prabanga dvelkiančių kostiumų pagalba nukėlė žiūrovus į praeitį. Spektaklis tapo laurėtu , keliavo po muziejus. “Šis spektaklis buvo tarsi gurkšnis tyro gerai išlaikyto vyno, kuris užlieja kūną sodriom spalvom. Tai buvo skoninga, prabangu ir kokybiška“ VDU teatrologų vardu Živilė Klimaitė.

Šokio studija   papuošia savo dalyvavimu  teatro renginius, miesto šventes,  minėjimus, parodų ir knygų pristatymus, dalyvauja ir organizuoja  šokio projektus. 2017m. bendradarbiavo su „Funy beat,, stepo šokio trupe. Žiūrovai išvydo nuotaikingą stepo šokio koncertą , kurioje šokio studija atliko koncertinį pasirodymą, Jis  tapo daugelio renginių puošmena. Studija dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose. 2014 metais, Kultūros sostinės metais rengiau šokio dienos projektą, kuriame šokio studijos nariai atliko Renesanso šokio repertuarą ir teatrinę kompoziciją. 2020m. Ina Levickienė  su šokio studija inicijavo  ir vykdo  profesionalaus šokio projektą ,,Šokas,, kuriame šokio studija išleis šokio premjerą ,,Teatras – Tu..